Terchová

Záujmové krúžky a útvary

Súčasnosť
Odkazy - okolie

Škola ožíva i po poslednom zvonení

V našej ZŠ sa vyučovací proces, ale i mimoškolská činnosť, zameriava na rozvoj tvorivosti detí a zmysluplné využívanie voľného času, berúc ohľad na ľudové tradície nášho regiónu.

V škole pracovali i pracujú mnohé krúžky pod vedením našich pedagógov, niektoré viedli i rodičia alebo bývalí absolventi ZŠ, v ktorých našli žiaci sebarealizáciu.

V rámci športových aktivít navštevovali žiaci hádzanársky krúžok, ľahko-atletický krúžok, volejbalový krúžok, basketbalový, ale i turistický a lyžiarsky krúžok. Pohybovú kultúru rozvíjali krúžky rytmickej gymnastiky a cvičení pri hudbe. Niekoľko rokov pracuje pri škole Školské športové stredisko, ktoré sa zameriava na lyžovanie a futbal. Žiaci majú možnosť navštevovať i dopravný a zdravotnícky krúžok, ako i literárno-dramatický a divadelný krúžok. Popularite sa tešil i fotografický, spevácko-tanečný a počítačový krúžok. Prácu so slovom rozvíjal recitačný, novinársky a divadelný krúžok. Záujem žiakov sústreďoval i matematický, biblický a hudobno-spevácky krúžok. Estetické cítenie podporoval výtvarný krúžok a krúžok šikovných rúk, ako i ručných prác. Žiakom našej školy je k dispozícii školská knižnica, mnohí sú členmi KMČ.

Pre žiakov sa pravidelne pripravujú vzdelávacie exkurzie po celom Slovensku, ako i  školské výlety, návštevy divadiel a galérií, rôzne súťaže, olympiády, relácie, koncerty, ako i školské akadémie. Žiaci navštevujú v obci domov dôchodcov, detské domovy a zúčastňujú sa charitatívnych zbierok, vystupujú v televíznych reláciách. Intenzívna je i príprava žiakov na prijímacie skúšky a žiaci môžu využívať i hodiny v mimovyučovacom čase s učiteľmi na kvalitnú prípravu.

Výsledkom týchto aktivít sú mnohé úspechy našej školy, ktoré zaznamenávame v rámci okresu, regiónu, kraja, ale i Slovenska. So žiakmi našej školy spolupracovala výtvarníčka Janina Jaroszová zo Zakopaného v Poľsku v maľovaní na skle, kde využívala starú techniku maľby a tradičné ľudové motívy. K spolupráci na realizácii sochy na vrchu Oravcové si pozvala našich žiakov výtvarníčka Mária Eveleinová z Utrechtu v Holandsku.

Naposledy aktualizované

18. 09. 2006