Terchová

Súčasnosť
Odkazy - okolie
Kontakty

Pohyb, cvičenie a šport prispievajú k upevňovaniu zdravia, posilňujú a udržujú telesnú zdatnosť, a preto v našej škole platí stará antická múdrosť V zdravom tele zdravý duch a športové aktivity zaujali pevné miesto v živote školy.

Každoročne sa športových podujatí organizovaných učiteľmi telesnej výchovy zúčastní okolo 800 žiakov. Majstrovstvá školy nesú pečať veľkých majstrovstiev, pretože umožňujú vyniknúť všetkým žiakom bez výnimky s aktívnym alebo len pasívnym záujmom o šport a dávajú im príležitosť presadiť sa i na tomto poli, zvýšiť si sebavedomie, ale hlavne overiť si svoje možnosti.

Každoročne sa pravidelne konajú súťaže v týchto disciplínach : futbal, hokej, hokejbal, vybíjaná, skok do výšky, streľba zo vzduchovky, stolný tenis, plávanie, alpské lyžovanie, zimné hry- sánky, boby, bežecké lyžovanie.

K občasným / nie každý školský rok/ sa radia tieto súťaže: ľahká atletika, športová gymnastika, basketbal, halový futbal, turisticko-branné preteky, orientačné preteky, športové hry k MDD.

Z iných pohybových aktivít sú to: branné súťaže a pochody, telovýchovné exkurzie- turistika v Malej Fatre / Veľký Kriváň, Kravarské, Rozsutce, Diery, Sokolie, hrebeň Malej Fatry, Šútovský vodopád/, v Kysuckej vrchovine, v Roháčoch, vo Vysokých Tatrách; bežecké lyžovanie na Skalke v Kremnických vrchoch a v Krivánskej mulde ; pravidelné lyžiarske výcviky a plavecké výcviky.

Majstrovstvá školy priniesli i zaujímavé rekordy: r. l989- Marta Laurenčíková utvorila rekord v skoku do výšky výkonom 137 cm, r. 2001- Juraj Dávidík v rovnakej disciplíne výkonom 156 cm, r. l993 - Ján Gajdošík dosiahol hodnotný výkon v streľbe zo vzduchovky- 96 bodov zo 100 možných.

Škola rozvíja športové aktivity a súťaže i nad rámec školy. Zúčastnili sme sa okresnej ligy v zjazdovom lyžovaní, krajských a celoslovenských súťaží v zjazdovom lyžovaní /Jasná, Málino Brdo, Martinské hole, 0palisko, Veľká Rača, Kubínska hoľa, Fačkovské sedlo, Vrátna /, podujatia Jánošíkova valaštička vo Vrátnej, súťaže Goralský klobúčik v Roháčoch, ako i obvodových športových súťaží.

Škola sa podieľa i ako spoluorganizátor týchto súťaží: 0 cenu Terchovej / 48 ročníkov /,Cena f. 0mnitrade, a.s./ 4 ročníky /, obvodové súťaže v zjazdovom lyžovaní, streľbe zo vzduchovky, basketbale.

V rámci športových aktivít využívame všetky dostupné možnosti, ktoré máme k dispozícii. Plne využitá je telocvičňa, školské ihriská, školský areál, ale i  blízke okolie počas všetkých ročných období. _

Bývalé žiačky našej školy, Tatiana a  Miroslava Hanuliakové, dodnes dosahujú výrazné úspechy v snowbordingu. Sú majsterky Slovenského pohára.

Naposledy aktualizované

18. 09. 2006